Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aleksandër Gjoka - Nimfa Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Dielli i veres,
po me djeg,
etjen shpirtit,
po ja shton.
Dhe sa dua,
te te nxeh,
harroj plazhin,
ta kaloj.

Anes bregit,
shfaqesh ti,
ngjyr’ e trupit,
çokollat.
Ecen drejt,
e s’t’sheh njeri,
i lag kembet,
pak nga pak.

Tanime jo s’jam i qet,
se ty vajze, as dielli s’t’djege,
i afrohem e s’me sheh.
"Ciao" prape ne shqipe i them.

Nuk e di a pi raki, apo
u deha nga ty
e se do te vi serish
por se di a te t'jeshe ti.

Tanime jo s’jam i qet,
se ty vajze, as dielli s’t’djege,
i afrohem e s’me sheh.
"Ciao" prape ne shqipe i them.

vajze deti uuu
rreze dielli uuu
ti je ylli qe me djege.

para nesh ti uuu
me ecjen tende uuu
na jep ethe ne kete nxehte

vajze deti uuu
rreze dielli uuu
ti je ylli qe me djege.

para nesh ti uuu
me ecjen tende uuu
na jep ethe ne kete nxehte


Ky tekst u dërgua nga leart

Aleksandër Gjoka - Nimfa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nimfa".
3. Video është e këngës "Nimfa", por nuk këndohet nga Aleksandër Gjoka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aleksandër Gjoka:


Komente 0