Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Alex Clare

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2
 • Emri i Vërtetë:
 • Alexander George Claire
 • Vendlindja:
 • Southwark, London 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Angli 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Alex Clare është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Alexander George "Alex" Claire is a British singer-songwriter. Clare adopted his current stage name, Alex Clare, in 2010, replacing Alexander G. Muertos, a pseudonym he first used whilst still at school. His debut album, The Lateness of the Hour, was released in the UK on 11 July 2011 on Island Records and was produced by Mike Spencer and Major Lazer. The biggest hit from the album, "Too Close", peaked at number 4 on the UK Singles Chart and numb...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

James Arthur

Passenger

Justin Timberlake

David Bustamante

Adam Lambert

Faydee

Guy Sebastian

Alex Ubago

Calvin Harris

Taio Cruz

Tags: Alex Clare


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet