Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alex Mica

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Timisoara 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Rumani 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Alex Mica është një këngëtar i huaj i njohur. Alex Mica, considered by many people to be the new revelation of the romanian dance music, was born in 25th of August 1991 in Timisoara. First appearance on stage was done when he was only 9 years old, to a young talents contest. In 2008 he participates in "Megastar" contest, where he reaches semifinals, along with "Sign" band. One year later he really comes in the "select world" of the romanian music, through collaboration with george Hora and P...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Tom Dice

Labrinth

Baptiste Giabiconi

Çağatay Ulusoy

Kygo

Reynmen

4tune

Miguel Gallardo

Kubat

Kenan Doðulu

Tags: Alex Mica


Komente mbi këtë artist