Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Alex Ubago - Por Esta Ciudad

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Por Esta Ciudad".
3. Video është e këngës "Por Esta Ciudad", por nuk këndohet nga Alex Ubago.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alex Ubago - Por Esta Ciudad  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00Jamas pense querer
a esas personas
que aunque estan ahi­ nunca llaman
ni preguntan si estas bien
personas que al final
no cuentan cuentos si no son verdad
ni prometen lo que no van a cumplir
pero es igual
no busco mas pues
hacen que la vida no sea vulgar
y comparten sus trsitezas
y alegrias

Estribillo
No tiene precio su amistad
la observo divagando por esta ciudad
y me acuesto refrescado
por su brisa

Jamas pense tener
necesidad por ninguna mujer
y ahora mira no puedo vivir sin ella
no encuentro una razon
una sencilla explicacion
a que quepa tanto amor en su belleza
pero es igual no busco mas
pues hace que la vida no sea vulgar
y comparte su tristeza y alegrias

Estribillo
No tiene precio su amistad
la observo divagando por esta ciudad
y me acuesto refrescado
por su brisa

(puente musical)

quiza pudieron ser
polos opuestos en un mismo iman
y sin embargo estan unidos en el alma
ansiosos por querer
plantaron besos recogiendo fe
y ganando con amor cada batalla

pero es igual
no busco mas
pues hace que la vida no sea vulgar
y comparte su tristeza y alegrias

Estribillo
No tiene precio su amistad
la observo divagando por esta ciudad
y me acuesto refrescado
por su brisa

Veo el sol al despertar
pues hacen que la vida no sea vulgar
y comparten sus tristezas y alegrias

Estribillo
No tiene precio su amistad
la observo divagando por esta ciudad
y me acuesto refrescado
por su brisa


Më Shumë Këngë Nga Alex Ubago:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet