Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Alex Ubago - Dime Si No Es Amor

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dime Si No Es Amor".
3. Video është e këngës "Dime Si No Es Amor", por nuk këndohet nga Alex Ubago.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alex Ubago - Dime Si No Es Amor  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00Dime si no es amor, mirar a los ojos,
y ver que tu pecho explota por dentro
sentir cada beso apreciar solo un gesto,
dime si no es amor, correr mas que el tiempo,
pues ya que las horas se pasan volando
y nada es lo mismo si estas a su lado.

Dime si no es amor, vestir cada di­a
de sorpresas que guardan en baules
los secretos que nos unen,
y dime si no es amor, mirar dulcemente al sol,
dando gracias a Dios por ser tan grande,
la ilusion de cada di­a
y dejar de ser cobardes
cuando sangren las heridas.

¿Dime que ves aqui? ¿Dime si ves amor?
¿Dime que piensas? ¿Que siente tu corazon?
Que no muera jamas, esta dulce pasion
que llena nuestras vidas.

Dime si no es amor, pedir un deseo,
y ver que se cumple, que ya no hay desiertos,
que todo son mares que guardan misterios.
Y dime si no es amor, poder escuchar su voz,
levantando tus brazos hacia el cielo,
pera ver llegar el di­a, y saber vencer al miedo,
cuando sangren las heridas.

¿Dime que ves aqui? ¿Dime si ves amor?
¿Dime que piensas? ¿Que siente tu corazon?
Que no muera jamas, esta dulce pasion
que crece sin medida.

¿Dime que ves aqui? ¿Dime si ves amor?
¿Dime que piensas? ¿Que siente tu corazon?
Que no muera jamas, esta dulce ilusion
que crece sin medida

¿Dime que ves aqui? ¿Dime si ves amor?
¿Dime que piensas? ¿Que siente tu corazon?
Que no muera jamas, esta dulce pasion
que crece sin medida.

¿Dime que ves aqui? ¿Dime si ves amor?
¿Dime que piensas? ¿Que siente tu corazon?
Que no muera jamas, esta dulce ilusion
que llena nuestras vidas.


Më Shumë Këngë Nga Alex Ubago:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet