Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Alex Ubago - Por Tantas Cosas

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Por Tantas Cosas".
3. Video është e këngës "Por Tantas Cosas", por nuk këndohet nga Alex Ubago.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alex Ubago - Por Tantas Cosas  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00Hoy he vuelto a ver su rostro sonriendo al despertar,
¡cuanto amor brillando en sus ojos!
recordando que es verdad lo que capto en su mirar
cuando vuelvo:”aqui­ te espero”... “hasta pronto”

Oi­r su voz es un placer, sabiendo que al anochecer
Charlaremos: “¿que tal te fue en el trabajo?”
Y escuchando cada nota de carino y amistad,
Puedo sentir una cancion en su abrazo

Y vuelvo a mirar, y veo crecer mi deuda
con estos angeles
que han dedicado una vida entera para poder crear
una luz en la oscuridad,
por tantas cosas, gracias una vez mas
gracias una vez mas.

Han visto pasar mi vida estando ahi­ en cada momento,
han sabido hacer de mi un hombre
que se ha sentido siempre tan envuelto en comprension,
para contar lo que cualquier hijo esconde.

Ni un consejo sin razon encuentro en una coleccion
de mil momentos que se quedaran ahi­ grabado,
prueba de un amor eterno, que dara siempre alimento
a una vida que dos personas crearon.

Y vuelvo a mirar, y veo crecer mi deuda
con estos angeles
que han dedicado una vida entera para poder crear
una luz en la oscuridad,
por tantas cosas, gracias una vez mas,
gracias una vez mas.

Y vuelvo a mirar, y veo crecer mi deuda
con estos angeles
que han dedicado una vida entera para poder crear
una luz en la oscuridad,
por tantas cosas, gracias una vez mas,
gracias una vez mas.


Më Shumë Këngë Nga Alex Ubago:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet