Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Alex Ubago - Amsterdam

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amsterdam".
3. Video është e këngës "Amsterdam", por nuk këndohet nga Alex Ubago.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alex Ubago - Amsterdam  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Amsterdam" kënduar nga Alex Ubago.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sparksi - Amsterdam

qe qetu jam nAmsterdam
kom bo lek tu i morr shum let
e njoftova ni madam tha punoj per ni katel
thoben e madhe me kurdel
i thash hyp nkerr meniher
e let del kut del
xhamat e zi ajo mthirr mu PAPII
Alo alo alo ich albanisch
tash po fol leki
qysh prej i vogel e shkelem gurbetin
tash e ndrroj un shtetin
un ja di lezetin can*t fake it
familjen me veti
e boj mu duk tash mas leti leti

ref.
Alo alo alo alo kom ardh namsterdam
i vesht italiano(gucci,versache)
ciao,ciao bella ciao,ciao
ajo ma bon te amo
se i pelqen
2x

e kom qu pak ndiskotek
femnen qe ti po e njek yeah
ajo me mu a tu dhez yeah
ti me pas e kishe hek po
une jam tu njek
pare tpista,tpista,tpista tpista
mu kan shtu shumfisha,fisha,fisha
krejt kto zemra tprishta,tprishta,tprishta
me kta po vijne flliqta,flliqta,flliqta
kqyrin me gjujt thika,thika,thika
i nali me fjal tmdhoja si Gjergj Fishta,Fishta
yeah
malli prej jashtit
i dhezi qirat si Naim Frashri
prrrrrr
and they still got me
versache
zhdryp aeroplani
dokumentat tan si shfaqi
prrrrrr
si mu kon Thaqi
o gangsteri,gangsteri i babit
une po keshi se
se pom kesh xhepi
vi prej ni shteti
ku prodhohet leki
un i kom fjalt e qiririt
me i fol dhipit ton ajo shkrihet sikur qiri

Mc Kresha - Amsterdam

INTRO:
Qysh ka thon aj i moqmi, tap Paret tap mallin, ndryshe se han pazari
A i ki paret a pi len hajgaret ?!
Hustle time baby , S T R I K E

REPTURA 1:
E kom ni dhip Spanjollk, sherri i saj po dal me roll
'
S'kom nevoj' mi thon' me Roll, thirre Bomb FIRE IN THE HOLE
Money, hoes, clothes, senet qe jon tu m'josh'
Zemer ulu pak ma posht' ta shoh bothen si Porsche
Un' e pres n'Corvette ajo per Cash o' magnet
Yeah, Red Lights bi**h, no Red Carpet
Ja kom nis me ni Kadet, Blue Cheese 1 gepek
Shitet pidh n'ket qytet me lek e shtin me t'kcy qyqek
CH-CH-Check it, get money stack it
Bad biitch, e marr me 5 e shes 10 fish
Shum flliqt' kur je n'ket Biznis, Jet e trefisht, Pun me njerz t'pist
Un jom i krist boni m'preki n'Chips, vij e t'heki seriozisht

REFRENI:
Cash rules everything around Me
Crown me a King neper rrugt' e Amsterdamit/ X2
I'mma get money, Dollar Dollar bill yo/ X3
Dollar Dollar billions / X2

REPTURA 2:
Cash rules everything around Me
Crown me a King neper rrugt e Amsterdamit
Dhipi para xhamit po shitet qik e mamit
Mos i beso asnjones se krejt e dojn Moneyn
Paret jon n'ajr, Un i marr ALLEY OOP
Dhipi c*cat jasht, Un e thrras Betty Boop
Lidershipi hup nese s'je i lidht me Rrug
Njerzt vijn me t'zhduk', 4 doors No Coupe
Kur ki sukses yes, edhe Pare neper dur'
Edhe kurv' qe punon per Ty, plus njerz' qe enin gur
Nihesh pak ma Burr se tjert kujtojn qe s'vdes kurr
Krejt kqyrin me ta ngul, t'vrajn t'tut per 1 tull

REFRENI:
Cash rules everything around Me
Crown me a King neper rrugt' e Amsterdamit/ X2
I'mma get money

REPTURA 3:
Hell yeah I'mma get it, DIRTY MONEY si t'DIDDY-t
Oh boy We did it, Waitin' to get paid in a minute
Shum i du, ami ti mu, Une kurvat s'jom ardh mi nimu
I pari duhesh me mi pru, edhe mundsisht mos me mi vonu
(I'mma get money) Dhipin e smut, tu bertit si Biggie GIMME DA LOOT
I take you High, ki nevoj per Parashut
Une jom I, njeri qe jeton n'rrug
Merrna me pun' qe nuk bon kurqysh me hup
Dajt po vijn' permas yeah kerrin plot buk
Duhet mi zhduk, 1,2 Qpoof
Blue magic, per juve Crack Addicts
No Chainman, Une jom veq Relic
Math-matics, tash pe dini Hesapin
Doni BEEF me neve plakit, Na jau bina Kasapin
I GO HARD, REAL HARD
Mos mi hup Sekondat, qiti Funtat e Dollart'

OUTRO:
I'mma get Money, Dollar Dollar billions/ X3
Dollar Dollar billions / X2
I'mma get Money, Dollar Dollar billions / X3
Dollar Dollar billions / X2
Më Shumë Këngë Nga Alex Ubago:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet