Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Alex Ubago - Por Besarte

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Por Besarte".
3. Video është e këngës "Por Besarte", por nuk këndohet nga Alex Ubago.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alex Ubago - Por Besarte  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Por Besarte" kënduar nga Alex Ubago.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

RBD - Por Besarte

Y no me has dado tiempo de disimularte
que te quiero amar
que por un beso puedo conquistar el cielo
y dejar mi vida atras.

Quiero pertenecerte, ser algo en tu vida
que me puedas amar
con un abrazo fuerte, hacerte una poesi­a
Renunciar a lo demas.

Y a cada frase oculta de lo que tu digas
en un beso hablara
No me queda duda, solo ven y escucha
decidamos comenzar

CORO
Por besarte
mi vida cambiari­a en un segundo
Tu, seri­as mi equilibrio, mi destino
besame y solo asi­ podre tenerte
eternamente en mi mente.
na na na na

un solo intento basta en este momento,
para poder sanar
si aun les queda tiempo, para estar en medio, de lo que va a suceder

Conmigo no hay peligro, ven te necesito,
la distancia no es, motivo del olvido,
aqui­ estoy yo contigo,
y para siempre yo estare

CORO - x 3

Por besarte, na na na na
Por besarte, na na na na
Besarte, na na na na
Besarte, besarte, yee, na na na na

Maite Perroni - Por Besarte

Y no me has dado tiempo de disimularte
Que te quiero hablar que por un beso puedo
Conquistar el cielo y dejar mi vida atras
Quiero pertenecerte ser algo en tu vida
Que me puedas amar
Con un abrazo fuerte hacerte una poesia
Renunciar a lo demas
Que cada cosa oculta de lo que tu digas
En un beso hablara
Ya no me queda duda
Solo ven y escucha
Decidamos comenzar
Por besarte mi vida cambiaria en un segundo
Tu, serias mi equilibrio mi destino
Besame solo asi podre tenerte
Eternamente en mi mente
Nara Nana Nara Nana

Un solo intento basta
En este momento
Para poder saber
Si aun nos queda tiempo
Para estar en medio de lo que va a suceder
Conmigo no hay peligro
Ven te necesito
La distancia no es
Motivo del olvido aqui estoy yo contigo
Y para siempre yo estare

Por besarte mi vida cambiaria en un segundo
Tu, serias mi equilibrio mi destino
Besame solo asi podre tenerte
Eternamente en mi mente
Por besarte mi vida cambiaria en un segundo
Tu, serias mi equilibrio mi destino
Besame solo asi podre tenerte
Eternamente en mi mente

Por besarte mi vida cambiaria en un segundo
Tu serias mi equilibrio mi destino
Besame solo asi podre tenerte
Eternamente en mi mente

Nara nana
Por besarte
Nara nana
Por besarte
Nara nana
Besarte
Nara nana
Besarte besarte
Nara nana.
Më Shumë Këngë Nga Alex Ubago:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet