Më mbaj mend (për 1 muaj)


Alex Ubago - A Gritos De Esperanza

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Gritos De Esperanza".
3. Video është e këngës "A Gritos De Esperanza", por nuk këndohet nga Alex Ubago.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alex Ubago - A Gritos De Esperanza  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

14/12/2009

2009-12-14T10:37:51+00:00

A pesar que la luna
no brille manana
Me dara igual, solo verte
reir ,es lo que hace feliz
..........mi alma..........

Y es verdad que una
mirada distinta o
Algun gesto mas frio
....se clava.....

En mi pecho vaga
del desconcierto ,
Pero amor ahi esta
......la magia.......

Ahora que te veo nina
ya te hecho de menos
No imagino mis heridas
si algun dia te vas lejos
......queria-por esto.......

Que si preguntan por mi
no los digas donde fui
Que tu alma sea fuerte
y cuando mires hacia el frente

No recuerdes todo lo que no te di.........

Y es que quedan tanas cosas
por contarte y que me cuentes
Tantos ratos y pasiones por vivir
....a tu lado-mi vida-a tu lado.....

Y ojala que nuestros ojos
si brillen manana
Que tu voz siga pidiendome a gritos ,amor
a gritos de esperanza

Ahora que te tengo
no pienso a perder el tiempo
Ni perderme por mi absurdo ego
ni un solo momento , se esfuma
........el miedo .................

Que si preguntan por mi
no los digas donde fui
Que tu alma sea fuerte
y cuando mires hacia el frente

No recuerdes todo lo que no te di........

Que tu luz brille por siempre
por que tu te lo mereces
Y perdona si algun dia pretendi
que no fueras tu misma.......

Que si preguntan por ti
solo dire que te vi
En mi suenos una noche
Y solo sueno desde entonces
para verme cada dia junto a ti

Y es que quedan tanas cosas
por contarte y que me cuentes
Tantos rato y pasiones por vivir
....a tu lado-mi vida-a tu lado.....


Më Shumë Këngë Nga Alex Ubago:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet