Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Alexander Rybak

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  2
 • Vendlindja:
 • Minsk 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Norvegji 
 • Mosha:
 • 33 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Alexander Rybak është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Alexander Rybak (shqip Aleksandër Ribak) lindi më 13 maj të vitit në Minsk të Bjellorusisë. Është këngëtar, violinist, kompozitor dhe aktor. Rybak u bë i njohur pasi fitoi në festivalin evropian të këngës Eurovision 2009 konkurroi si përfaqësues i Norvegjisë në Moskë më këngën "Fairytale". Në Norvegji kënga është shumë e pëlqyer dhe e mirënjohur....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Fitues i

Eurovision

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Pablo Alboran

Diego Gonzales

Ott Lepland

Christopher Uckermann

Jencarlos

J. Balvin

Joe Dassin

Leonard Cohen

Muhabbet

Ben Moody

Tags: Alexander Rybak


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet