Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Alfons Balliçi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
(1941-2015)  
  • Vendlindja:
  • Elbasan 
BIOGRAFIA: Alfons Balliçi është një autor këngësh dhe instrumentist i njohur. Padyshim kitaristi më i madh shqiptar dhe muzikanti virtuoz që la një histori të shndritshme pas. Kitara e tij heshti që të dëgjojë dhembjen tonë, të qindra mijë artdashësve, kolegëve dhe ne miqve të tij që e deshëm aq shumë. E deshi kitarën qysh fëmijë, sepse vinte nga një familje muzikantësh e një qytet artdashës. Tingujt e parë të kitarës i dëgjoi prej babait të tij dhe u dashurua pas tyre deri në çastin e fundit. Kishte lindur me fat në ballë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Fadil Kraja

Mark Kaftalli

Aurid Gjini

De Vox

Abdulla Grimci

Gazmend Mullahi

Gent Demaliaj

Edmond Veizaj

Zef Coba

Feim Ibrahimi

Tags: Alfons Balliçi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet