A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ali Asllani

Tags: Ali Asllani

(1884-1966)  

Ali Asllani është një poet i njohur. Ali Asllani, kreu shkollën fillore në Vlorë, në Janinë shkollën e mesme, gjimnazin "Zosimea" në vitin 1888. Në fillim studioi mjekësi, por pastaj vazhdoi Institutin e Lartë të Shkencave politiko-shoqëroro-administrative në Stamboll. Pas shkollës kreu stazhin në prefekturën e Janinës. Në vitin 1908 zevëndësoi për tre muaj nënprefektin e Delvinës dhe u kthye përsëri në Janinë. Ai ishte një nga anëtarët e shquar të Klubit "Bashkimi". Për mbështetjen...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  114


Ali Asllani në Kartolina:

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018