A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  108
  • Emri i Vërtetë:
  • Alida Duka
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Alida është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo R&B. Asnjë këngëtare në Shqipëri nuk kërcen si ajo. Sepse quhet “freestyle”, stili i zezakeve të sprovuara në skenë dhe të gatshme për të sfiduar djemtë repera. Është Alida Duka, motra e madhe e Stines, që ka hyrë në tregun muzikor shqiptar me këtë stil. Pas publikimit të klipit të ri “Sa duhemi” ajo tregon jetën që bën në Gjermani dhe peripecitë, që ka kaluar për t’u bërë këngëtare. Alida tregon: "Kam filluar që në moshë të vogël, më saktë që në fill...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Motra e

Stine

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Play (2010)


» Dërgo Një Këngë »

Krejt Me Harru
I Wanna Be On
Call Me
E Vuaj
Se Te Dua Ty
Ty Do Te Dua
Ani
Play
Larg
Sa Duhemi

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (2)


Artistë Të Ngjashëm:

Miga Hysi

Eda Zari

Elida Shehu

Alma Hyska-Civeja

Hamidja

Abi

Mima Kastrati

Mera Zymeri

Luar

Syne Loshi


Tags: Alida, Stine, Alida Duka

Alida në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë