Alim Dauti
Alim Dauti

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Strugë Maqedoni E Veriut
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër Zvicër

Biografia

BIOGRAFIA: Alim Dauti është një këngëtar i njohur. Në Nëntor 2006, Alim Dauti merr pjesë në Nota Fest 2006 me këngën "Mos U Mundo". Në Qershor 2008, Alim Dauti merr pjesë në Polifest 2008 me këngën "Dashuria Me Mban Gjalle". Në Nëntor 2008, Alim Dauti merr pjesë në Nota Fest 2008 me këngën "Vjeshtë E Egër". Në Qershor 2009, Alim Dauti & Elvana Sadriu marrin pjesë në Polifest 2009 me këngën "Moshe E Rinise". Më datë 17 Nëntor 2010, Alim Dauti & Ylli Ismaili publikojnë videoklipin "Ishi...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0