Alketa Turkaj
Alketa Turkaj

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Gjermani
  • Mosha:
  • 19 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 29 Dhjetor 2004
  • Horoskopi:
  • ♑ BricjapiBiografia

BIOGRAFIA: Alketa Turkaj është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Alketa ka lindur në Gjermani më 29 dhjetor 2004. Ajo është e njohur për bashkëpunimet me DJ Gimi-O dhe BARDHI. Më datë 15 Korrik 2021, Dj Gimi-O & Alketa publikojnë videoklipin "Do Ti Kallim". Produksioni audio u realizua nga Çelik Lipa. Më datë 30 Gusht 2021, Bardhi & Alketa publikojnë videoklipin "Emanuela". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Bardhi Idrizi. Videoklipi u prodhua nga XL Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0