Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alketa Vejsiu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  694
 • Vendlindja:
 • Tirane 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 36 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Alketa Vejsiu është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Vetëm 14 vjeç ajo troket në dyert e ‘Top Albania Radios’. Drejtori italian i asaj kohe e dëgjon në prezantimin e 10 këngëve, prezantime që ajo i improvizoi në çast, pa bërë gabime. E shkathët dhe elokuente nuk mund t’i shpëtonte përzgjedhjes së atij profesionisti, i cili mendonte se vajza kishte të ardhme. Për 4 vite shtëpia e saj e dytë ishte ‘Top Albania Radio’. Një shkolle ku Alketa mesoi te ishte pa komplekse, e lirshme, komunikuese, miqesore...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

15 🔥Alketa Vejsiu (2006)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (3)

8
15
13

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Ingrit Gjoni

Marjeta Billo

Çiljeta

Eneda Tarifa

Kamela Islamaj

Eltina Minarolli

Rezarta Smaja

Rezarta Shkurta

Barbana

Jonida Maliqi

Tags: Alketa Vejsiu, Alketa Veisiu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet