Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alma Bektashi & Vikena Kamenica - Ku Shkoi Valle Ai Djale Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Cdo mengjes bashke ne shkolle ne shkojme
N' udhëkryq nje djalosh takojme,
Buzeqesh bicikleten nget ,
Nuk e di cilen nga ne pret.
Punëtor eshte diku ky djale.
Si djalosh jo nuk ka te share ,
Buzeqesh dhe nuk flet ai
Por sa shume flasin syte e tij
dhe nuk flet ai nuk na flet...

Ref: erdhi tani nje zile biçiklete njeren nga ne o sec ka bere per vete
pse druhet valle, o pse ka turp ky djale
E nuk guxon te thote nje fjale
Dy shoqe ne dhe duhemi si motra
Nje dashuri po na troket te porta
Dhe dashurine te bukur e kerkojme sic jemi vete ne enderrojme

Por nje dite me ate se pash
shoqen pyes ko do jete valle
Me shikon embelesisht ne sy
Ne aksion thote eshte ai
Ne shkollen tone erdhi nje mengjes
Ne udhëkryq djali ne biciklet
Ai vjen doren e shtrëngon,pershendet
Shoqen e takon, e takon...

Ref: e dime tani nje zile biçiklete njeren nga ne o c'è ka bere per vete
pse druhet valle, o pse ka turp ky djale
pse nuk guxon te thote nje fjale
Dy shoqe ne dhe duhemi si motra
Nje dashuri po na troket te porta
Dhe dashurine te bukur e kerkojme sic jemi vete e enderrojme


Ky tekst u dërgua nga  vjollca

Alma Bektashi & Vikena Kamenica - Ku Shkoi Valle Ai Djale
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ku Shkoi Valle Ai Djale".
3. Video është e këngës "Ku Shkoi Valle Ai Djale", por nuk këndohet nga Alma Bektashi & Vikena Kamenica.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alma Bektashi:


Komente 1