Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vikena Kamenica

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  60
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Vikena Kamenica është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe klasike. Vikena Kamenica, mexosopranoja e Teatrit të Operas dhe Baletit e nisi karrierën si këngëtare e muzikës së lehtë. Në vitet 2000 këndoi në baret e para të Tiranës ku luhej jazz megjithëse nuk kishte ende një formim të plotë akademik në muzikë. U diplomua për kanto më 2001, vit në të cilin futi njërën këmbë në Teatrin e Operas dhe Baletit. Realizoi vetëm rolin e Kerubinit në operën "Dasma e Figaros" të Moxartit e për një kohë të gjatë i hyri rrugës ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Dorina Plaku

Blerina Braka

Barbana

Marjeta Billo

Tergita Gusta

Mimoza Ahmeti

Xhejsi Jorgaqi

Amarda Arkaxhiu

Eltina Minarolli

Kamela Islamaj

Tags: Vikena Kamenica


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet