Alma Papamihali
Alma Papamihali

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Qershor 1974
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket

Biografia

BIOGRAFIA: Alma Papamihali është një poete dhe autore/publiciste e njohur. Alma Papamihali është rritur dhe shkolluar në Tiranë për Gjuhë Letërsi. Pasioni i saj, ka qenë që në fëmijëri poezia, por vazhdimisht angazhimi i saj ka qenë edhe publicistika. Alma gjithashtu është anëtare e Lidhjes se Shkrimtarëve në Gjermani, si dhe themelusese dhe mësuese e shkollës shqipe "Iliria", po në Gjermani. Përmbledhja poetike "Nën tingujt e natës" e Alma Papamihalit me 100 poezi, është botuar në Tiranë në shtator të vitit 2007 (redak...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0