Më mbaj mend (për 1 muaj)

Almeda Abazi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  52
 • Vendlindja:
 •  
 • Jeton dhe vepron në :
 • Turqi 
 • Mosha:
 • 28 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Almeda Abazi është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe dance. Në tre garat e bukurisë që ajo mori pjesë, ajo u zgjodh si mbretëreshë dhe fitoi Miss Tirana, Miss Albania dhe Miss Globe Universe më 2008. Ajo përfundoi shkollën e saj të mesme në Kolegjin Privat të Tarhanit në Stamboll. Ajo studioi në departamentin e veprimit të Akademisë Bil Sanat të Universitetit Aydin të Stambollit. Almeda Abazi u vendos në Turqi dhe vendosi të vazhdojë jetën profesionale në Turqi. Ajo është shfaqur në filma të quajtur Konak...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (2)

10
11

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Ola

Zhorzheta Sota

Irini Kirolari

Enia

Ayssel Kristuli

Matilda Mati

Olta Juba

Eniada

Jenny Jonas

Jona Jasimi

Tags: Almeda Abazi, Almeda, Almeda Sayışman


Komente mbi këtë artist