A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alqi Boshnjaku

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10
(1954-1998)  
BIOGRAFIA: Alqi Boshnjaku is a very famous songwriter. Alqi Boshnjaku lindi me 25 dhjetor te vitit 1954. Ka mbaruar Institutin e Larte te Arteve ne vitin 1978. Ne femijeri ka qene kengetar ne pallatin e pioniereve. Fillesat e tij si regjizor i pati me grupet amatore te shkollave te mesme Qemal Stafa dhe Sami Frasheri. Ka qene regjizori i Estrades se Ushtarit dhe ka marre pjese si as/regjisor ne disa filma si: Emblema e dikurshme, etj. Ai ka qene gjithashtu eshte drejtues dhe inspirues i grupeve te...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Xhevdet Gashi

Aleksandër Peci

Ardian Kastrati

Florent Boshnjaku

Gojart Ferati

Dorian Gjoni

Mithat Sadiku

Palokë Kurti

Bini Nebihu

Klodian Qafoku


Tags: Alqi Boshnjaku

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019