Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Altin Goci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Altin Goci është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Altin Goci është një nga dy anëtaret kryesore të grupit RitFolk. Të shikojmë me radhë sesi ka ndërtuar ai karrierën e tij solo. Në Dhjetor 2001, Altin Goci merr pjesë në Festivali i 40-të në RTSH me këngën "Me Ty Kaq Prane". Në Maj 2003, Altin Goci merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 2 me këngën "Ashtu Sic Doje Ti". Në Maj 2004, Altin Goci merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Jo Me Pa Ty". Në Shtator 2004, Altin Goci merr pjesë në Mi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Ritfolk

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareMe Ty Kaq Pranë


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ergi Dini

Briz Musaraj

Florent Abrashi

Valon Shehu

Shkumbin Ismaili

Mentor Haziri

Agim Tejeci

Shemi (Ilirët)

OG043

Glenis Dume

Tags: Altin Goci, Ritfolk


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet