Më mbaj mend (për 1 muaj)


Altin Goci - Albanian Life

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Albanian Life".
3. Video është e këngës "Albanian Life", por nuk këndohet nga Altin Goci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Altin Goci - Albanian Life  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Me Ty Kaq Pranë"

Komente

Asnjë Koment

29/05/2010

2010-05-29T16:57:32+00:00
Mbi gropa pluhri
Do lindesh ti perdite miku im
Me mijra kenge do kendosh ngadale

Per ngjyra muresh
Do flasesh bardhe e zi
Si lindin ditet me diell dhe nate

Me jep pak kohe, nje ender lart
Nje shprese qe zgjatet dhe nuk mbaron
Nje kafe plot me njerez bosh
Me emra shokesh qe ndodh shpesh ti harrosh

Ref

Ti me zhurmen ngjitesh larte
Miku im mundohu prape
Ku qytetet s’flasin dot
Dashuro dhe qesh me lote

THIS IS ALBANIAN LIFE
THIS IS ALBANIAN LIFE

Ti thjeshte po iken
Po plakesh dalengadale miku im
Me kohen ne xhepa dhe koken pas

Perplasje vitesh
qe ti i jep kuptim
me moden veshur dhe gjoksin jashte

Me jep pak kohe, nje ender lart
Nje shprese qe zgjatet dhe nuk mbaron
Une nis nje dite ti ma mbaron
Me leket borxh dhe fatin qe jetojme

Ref

Ti me zhurmen ngjitesh larte
Miku im mundohu prape
Ku qytetet s’flasin dot
Dashuro dhe qesh me lote

THIS IS ALBANIAN LIFE
THIS IS ALBANIAN LIFE
THIS IS FUCKIN LIFE
THIS IS ALBANIAN LIFE

teksti Redi Gjuzi


Më Shumë Këngë Nga Altin Goci:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet