A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Altin Sulku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  73
  • Vendlindja:
  • Diber 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Altin Sulku është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Në vitin 2002, Altin Sulku publikon albumin "Natë Vjeshte" Në vitin 2003, Altin Sulku publikon albumin "Popullore Shqiptare" Në vitin 2004, Altin Sulku publikon albumin "Fjale Vec Fjale" Më datë 31 Dhjetor 2006, Altin Sulku publikon videoklipin "Kabriole". Më datë 15 Shtator 2008, Altin Sulku publikon videoklipin "Rete E Zeza". Në vitin 2008, Altin Sulku publikon albumin "Rete E Zeza" Më datë 25 Shkurt 2011, Altin Sulku publikon...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Rete E Zeza (2008)

Fjale Vec Fjale (2004)

Popullore Shqiptare (2003)

Natë Vjeshte (2002)

Më Fal


» Dërgo Një Këngë »

Zeshkanja
Rete E Zeza
Kojshie
Kenge Per Elez Isufin
Cfare Ti Bej
Potpuri
Nazelie
Beqar Do Te Mbetem
Tek Ty Fle Shpirti Im
Dale Capkene E Vogel


Përkthime (4)


Artistë Të Ngjashëm:

Eduart Dëma

Selim Paja

Alfred Meço

Skifter Etemi

Rudi

Ervin Bushati

Endri Prifti

Albi Nako

Elton Deda

Erjon Beci


Tags: Altin Sulku

Altin Sulku në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018