Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Altin Sulku - Dasma Jon  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

02/04/2013

2013-04-02T12:56:17

Këngë e albumit:

"Më Fal"
sonte do ta diegim naten por si flak
le te bjen dahullet ritmi te mar zjar
hajde kapur dore per dore
vallja jone krushqi dasmore
nata jone jo kure te mos mbaroje

hajde djegim sont shamine
te gjidh sot kemi gezime
hajde gotat ti cakrojme
dhe nga zemera te uroj

trashegime cifti i ri
paci gjithemone lumturi
te gjithe duart ti bashkojme
vallja te mos pushoje

hajde nuse dile ne valle si pulbardhe
shamine e beqarit digje more djale
hajde kapu dor per dor
vallja jone krushqi dasmore
nata jone jo kure te mos mbaroje

hajde djegim sot shamine
te gjithe sot kemi gezime
hajde gotat ti cakrojme
dhe nga zemera te uroj

trashegime cifti i ri
paci gjithemone lumturi
te gjithe duart ti bashkojme
vallja te mos pushoje

hajde djegim sot shamine
te gjithe sot kemi gezime
hajde gotat ti cakrojme
dhe nga zemera te uroj

trashegime cifti i ri
paci gjithemone lumturi
te gjithe duart ti bashkojme
vallja te mos pushoje


Ky tekst u dërgua nga Korcarke
Më Shumë Këngë Nga Altin Sulku:

Më Shumë...