Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Sulku - Esmerka Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

esmerke o moj esmerka
esmerke o lezet me krip
esmerke o moj esmerka
esmerke o lezet me krip
o pa dil pak o pa dil pak
o pa dil pak o te te shoh nje çik
o pa dil pak o pa dil pak
o pa dil pak o te te shoh nje çik

ne te dy o moj ne te dy
ne te dy o jemi versnik
o se kemi o se kemi
e s e kemi lindur o nje dit

e dil moj vash o moj dil nje here
dil ti shoh o moj syt e zez
o pa dil pak o pa dil pak
o pa dil pak tete shoh nje here

I: Esmerka, o moj esmerka,
Esmerka o s’më flet me gojë. :I
I: Pa dilë pak, moj, pa dilë pak
Pa dilë pak o të shof një çikë! :I
Esmerka, o moj esmerka
Emerka o s’ma bën me dorë.
Pa dil pakë, pa dil pakë
Pa dil pakë o më fol me gojë!

Ky tekst u dërgua nga PoifePublikimi: 01/12/2003


Më Shumë Këngë Nga Altin Sulku:


Komente 0


Altin Sulku - Esmerka
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Esmerka".
3. Video është e këngës "Esmerka", por nuk këndohet nga Altin Sulku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.