Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Sulku - Pasqyra Jote Syte E Mi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Kur prane meje kalon
zemra sa s'me pushon
aroma jote më çmend.
syte e tu më verbojn
treten si hije që shkojn
por asnjë fjal s'mund te them jo.

Kur prane meje kalon
zemra sa s'me pushon
aroma jote më mbetet në trup.
syte e tu më verbojn
treten si hije që shkojn
por asnjë fjal s'mund te them jo.

(ref a)
Ledhat e tua s'më trembin mua
dikur tek un' ti do ndalosh.
pasqyra jote jan sytë e mija
aty gjith botën do ta shikosh.

(ref b)
rrugët tona jan një e dashur
hapat tona drejt tyre shkojn.
lëri ledhat pran meje ndalu
hapma zemrën që dashuroj.

Dhe kur ëndrra shikoj ty të imagjinoj.
net të tëra kalojn
mendoj si të të flas
ku çdo dit të vij pas
por asnjë fjal unë s'mund të lëshoj.

Dhe kur ëndrra shikoj ty të imagjinoj.
net të tëra kështu kalojn
mendoj si të të flas
ku çdo dit të vij pas
por asnjë fjal unë s'mund të lëshoj.

(ref a)
(ref b)2x
(ref a)
(ref b)2x


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 01/12/2002


Më Shumë Këngë Nga Altin Sulku:


Komente 0


Altin Sulku - Pasqyra Jote Syte E Mi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pasqyra Jote Syte E Mi".
3. Video është e këngës "Pasqyra Jote Syte E Mi", por nuk këndohet nga Altin Sulku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.