A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alush Hamiti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  8
  • Vendlindja:
  • Tetovë 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Alush Hamiti është një këngëtar i njohur. Alushi rrjedh nga një familje muzikantësh. Hapat e para te karierës i filloi ne shoqerinë kulturore artistike shqipëtare "Xheladin Zeqiri" ishe 16 vite këngëtar i kësaj shoqerie gjat kësaj periudhe mori pjesë nëper shum koncerte ne Maqedoni,Kosovë dhe Shqipëri një ndër koncertet e tij me te suksesshme ishte ai i Turqisë,si dhe ne qytetin e Dibrës në festivalin e këngës së lehtë qytetare i quajtur "Penastias" ku u shperblye me cmimin e parë si dhe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Refet Asani

Hidaver Osmani

Hajrulla Emini

Agron Maqellara

Bexhet Jagodini

Xhevair Akulli

Thoma Mahilaj

Nehat Ferati

Ferdinant Bjanku

Dardan Shkreli


Tags: Alush Hamiti

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019