A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alvaro Soler

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  3
  • Emri i Vërtetë:
  • Álvaro Tauchert Soler
  • Vendlindja:
  • Barcelona 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Alvaro Soler është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Álvaro Tauchert Soler, conocido artistícamente como Álvaro Soler, es un cantante y compositor hispano-germano, que se dio a conocer por el éxito de su primer sencillo, El mismo sol, durante el verano de 2015. La canción fue versionada junto a Jennifer Lopez, y ocupó las listas musicales de Europa y Latinoamérica, alcanzando los primeros puestos en más de 25 países. Un año después, lanza su sencillo Sofía, cuyo video oficial alcanzó más de 400 mil...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Pablo Alboran

Diego Gonzales

Ott Lepland

Jencarlos

Sebastian Yatra

Pietro Lombardi

Ido Tatlises

Tom Dice

Kygo

Leonard Cohen


Tags: Alvaro Soler

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019