A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Amarda Arkaxhiu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  42
  • Vendlindja:
  • Kavajë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Amarda Arkaxhiu është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Në Dhjetor 2006, Amarda Arkaxhiu merr pjesë në Festivali i 45-të në RTSH me këngën "Por Ti Mos Trego". Në Maj 2008, Amarda merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Mos Fol". Në vitin 2008, Amarda publikon albumin "Thashethemi", me etiketën muzikore Super Sonic. Në Qershor 2011, Amarda & Vani marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 me këngën "Arome Indie". Në vitin 2011, Gazmend Rama (Gazi), Amarda & Artushi publikojnë albumin "Facebook"...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Facebook (2011)

Thashethemi (2008)


» Dërgo Një Këngë »

Valsi Dashurise
Cunat E Tirones
Arome Indie
Dashuri Vrastare
Kan Dal Cikat Vec Per Qejfit
Zemer
Adeti I Krushqise
Kavalieri
Valium
Ne Nje Bote Tjeter


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Elia Zaharia

Rezarta Smaja

Edlira Biba

Xhoi Kallaverja

Drita Ukaj

Eltina Minarolli

Lili Gjidodaj

Erga Halilaj

Kamela Islamaj

Rudina Delia


Tags: Amarda, Amarda Arkaxhiu, Amanda

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019