Më mbaj mend (për 1 muaj)

Amarda - Adeti I Krushqise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  30

Mir se erdhe, mir se erdhe moj krushi
me kom t bardhe, me kom t bardhe e miresi
mos ta kemi vec per sot ta kemi per jet e mot, mos ta kemi vec per sot, ta kemi per jet e mot
paska dal me i prit i zoti shpis, gjith krushqit gjith krushqit me i sajdis
eee i jep doren rradh e rradh, bujrum mir se keni ardh po i jep doren rradh e rradh, bujrum mir se keni ardh
Me lezet me lezet ulet krushqia
po ju pret e po ju pret e gjith miqsia, mos u qaj krushqija jon, bashk te veni tkena lon,mos u qaj krushqija jon, bashk te veni tkena lon.

Cohu kerce krushqija jon, se adeti e kerkon, dasma jon paska lezet, kur kercen krushqija vet,cohu kerce krushqija, jon se adeti e kerkon, dasma jon paska lezet kur kercen krushqija vet,ee dil moj nuse ne medis, ti bosh qefin gjith krushqis, mere vallen leht e leht, si e do sebepi vet,dil moj nuse ne medis, ti bosh qefin gjith krushqis, mere vallen leht e leht si e do sebepi vet si e do sebepi vet
krushqit paskan pare, shum po hedhin pare lum, ja ngjisin nuses ne ball, napolonat rradh e rradh,krushqit paskan pare shum, po hedhin pare lum, ja ngjisin nuses ne ball, napolonat rradh e rradh
dil moj nuse ne midis ti bosh qefin gjith krushqis mere vallen let e let si e do sebepi vet, dil moj nuse ne medis ti bosh qefin gjith krushqis mere vallen let e let si e do sebepi vet

qenkat ngrejt krushqit ne kom,
dun me ik se u bo von, mos ti mbajm se ska lezet, kan gezim dhe nshpi te vet, mos ti mbajm se ska lezet, kan gezim dhe nshpi te vet
udhe e mbar krushiqja jon kte miqsi ta mbajm gjithmon, kte miqsi mos ta harrojm ta trashgojm perjet e mot, kte miqsi mos ta harrojm ta trashgojm perjet e mot


Ky tekst u dërgua nga  valbona

Amarda - Adeti I Krushqise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Adeti I Krushqise".
3. Video është e këngës "Adeti I Krushqise", por nuk këndohet nga Amarda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Amarda Arkaxhiu:


Komente 0