A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  20
  • Emri i Vërtetë:
  • Anahi Giovanna Puente Portilla
  • Vendlindja:
  • Meksike 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Anahi është një këngëtare e huaj shumë e njohur. Anahi Giovanna Puente Portilla, e njohur më mirë si Anahi, është një aktore meksikane dhe këngëtare. Ajo e filloi karrierën e saj si një fëmijë e cila ka marr pjesë në disa seri televizive dhe filma, disa prej të cilave kane fituar çmime si Çmimin Ariel dhe Palmën e Artë. Ajo fitoi famë ndërkombëtare, pasi duke luajtur Mia Colucci në Telenovelen Rebelde meksikane, dhe si një anëtare e grupit RBD u nominuan per çmimin Grammy latino-pop. Anahi Giov...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Carly Rae Jepsen

Leona Lewis

Natalia Kills

Alessandra Amoroso

Ciara

Kat Deluna

Jennifer Hudson

Christina Perri

Malù

Miranda Lambert


Tags: Anahi, Rbd

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019