Andi Bajraliu
Andi Bajraliu
Andi Bajraliu
  • Vendlindja:
  • Prishtinë Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Andi Bajraliu është këngëtar dhe instrumentist. Andi Bajraliu që në fëmijëri luan me KLARINET dhe SAKSOFON.

Më datë 26 Korrik 2020, Andi Bajraliu publikon videoklipin "Albanian Mashup 2020". Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 10 Maj 2022, Andi Bajraliu publikon videoklipin "Për Dashni". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu, ndërsa orkestrimi u realizua nga Egzon Bajraliu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 14 Janar 2023, Andi Bajraliu publikon videoklipin "Zemra E Lyp Zemren". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Egzon Bajraliu, ndërsa tekstin e shkroi Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania Time Pictures.

Më datë 20 Prill 2023, Taulant & Andi Bajraliu publikojnë videoklipin "Vllaznit Po Ndahen". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu, ndërsa orkestrimi u realizua nga Egzon Bajraliu.

Më datë 26 Maj 2023, Andi Bajraliu publikon videoklipin "Amaneti I Dashnisë". Teksti i këngës u shkrua nga Ejup Shabani. Videoklipi u prodhua nga kompania Dream Films.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0