Më mbaj mend (për 1 muaj)

Andi Mezini - Potpuri (Gezuar 2016) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Spo di qysh me than
nty jam ba merak
saher mkalon pran
kurqysh smuj mu ba rahat

Kaloj dit e muaj
e un pres me tpa
Spo di qysh met than
sdi qysh me ja ba

Ref:(1x)
Hiq spo di qysh me ja ba
hiq spo di qfar fjal me dhan
jam i drejt e du pa hile
per ty mka lind ajo nan
Qokollad gjakun e ke
asnje behane se ke
si princesh je padyshim
veq met than spo kam guxim

Sdi a me qu fjal
se vet skam guxim
saher mkalon pran
zemra mrreh pa pushim
m’ikin fjalet asnje fjal sme vje
ndermend
refuzimit i frigohem
sdi se qka pom gjen

Ref:(1x)
Hiq spo di qysh me ja ba
hiq spo di qfar fjal me dhan
jam i drejt e du pa hile
per ty mka lind ajo nan
Qokollad gjakun e ke
asnje behane se ke
si princesh je padyshim
veq met than spo kam guxim

Edhe sonte lun pran meje
dredhon shtatin per inati
me shkoj nata tu tshiku
pa e kqyr sa osht sahati

Edhe sonte me bisht tsyrit
me shikon e me helmon
bukuria zemres sime
tik e tak ritmin e shton

(2x)
Vazhdo luaj bukuroshe
asnje minut mos u ndal
hije tpaska sonte vallja
zemra venit don mem dal

Dy minuta me mi fal
skisha desht asgje me shume
veq niher me ma dhan doren
me vallzu veq ti dhe un

Me vallzu sonte me ty
isha knaq e isha shkri
mu kish ba bota e imja
nga ni got me ty me pi

(2x)
Vazhdo luaj bukuroshe
asnje minut mos u ndal
hije tpaska sonte vallja
zemra venit don mem dal


Ky tekst u dërgua nga BBAndi Mezini
Publikimi: 07/12/2015


Andi Mezini - Potpuri (Gezuar 2016)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri (Gezuar 2016)".
3. Video është e këngës "Potpuri (Gezuar 2016)", por nuk këndohet nga Andi Mezini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Andi Mezini:


Komente 0