Andi Shoshari
Andi Shoshari

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Andi Shoshari është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Më datë 26 Shtator 2020, Andi Shoshari publikon videoklipin "Harruar Ne Emigrim". Videoklipi u prodhua nga kompania Cinefocus GT. Më datë 2 Korrik 2021, Andi Shoshari publikon videoklipin "Baba Plaku". Muzika e këngës u punua nga Bledi Telha, teksti u shkrua nga Ergest Lapi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Bledi Telha. Videoklipi u prodhua nga kompania Cinefocus GT. Më datë 25 Qershor 2022, Andi Shoshari publikon videoklipin "Kam Dy Mrekull...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1