Më mbaj mend (për 1 muaj)

Andos

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
  • Emri i Vërtetë:
  • Adnan Sinani
  • Vendlindja:
  • Prishtine 
BIOGRAFIA: Andos është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. I lindur në Kosovë, Adnan Sinani filloi të merret me muzikën rock që në moshe të re, i influencuar nga muzika rock e viteve ’70, ’80 e ’90. Andos është i dashuruar me grupin "Gjurmët", i cili ka qënë grupi kosovar që e ka influencuar më shumë. Në vitin 2000, Andos filloi të merret me muzikë si kitarist i grupit "7me7" dhe ishte pjesë e këtij grupi për 3 vjet. Nga viti 2003 deri me 2007, Andos u bashkua me Mentor Hazirin në grupin "Kthjellu"...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

BB Poqi

Naser Berisha

Astrit Dili

Gjergj Jorgaqi

Sheki Hoxha

Senad Rrahmani

Agon Ibrahimi

Gledi

Evans Rama

Edi King

Tags: Andos, Andosi, Kthjellu, Adnan Sinani, Andos Sinani


Komente mbi këtë artist