Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Anduena Tahiri - S'ta Fal  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

25/11/2019

2019-11-25T18:00:11+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "S'ta Fal" kënduar nga Anduena Tahiri.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "S'ta Fal".
Videoklipi nga Anduena Tahiri i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Fatlume Popovci - S'ta Fal

A po e nin? Zemer a ki?
T'thirra dashni, por ti jo s’po di
Me dasht nuk po di
Thuaj ka je,..., kur deri dje
Ishim vetem ne, e tash vetem m'le

Tu luta por prape me le te qaj
Nga dhimbja qe mbaj
nga kjo dashni po vdes ngadale

[REF.:]
Ti more frymen nga fryma jeme
Ti more shpirtin dhe zemren teme
Nuk ta fal, jo s'ta fal
Dhe me vet jam e lenduar
Kur me kohe me ka vazhduar
Nuk ta fal, jo s’ta fal

A po e nin? Zemer a ki?
T'thirra dashni, por ti jo s'po di
Me dasht nuk po di
Thuaj ka je,..., kur deri dje
Ishim vetem ne, e tash vetem m'le

Tu luta por prape me le te qaj
Nga dhimbja qe mbaj
nga kjo dashni po vdes ngadale

[REF. 2x:]
Ti more frymen nga fryma jeme
Ti more shpirtin dhe zemren teme
Nuk ta fal, jo s’ta fal
Dhe me vet jam e lenduar
Kur me kohe me ka vazhduar
Nuk ta fal, jo s’ta fal

Irkenc Hyka - S'ta Fal

[Ref:]
Me mjafton veq nje perqafim i ngrohte
te duara ate buz ta prekja sot
shpirtin tem prej trupit ton dot se ndaj
dhe pse pa faj
perseri me le te qaj

Jo nuk ta fal
Dot un ty s'ta fal
dashnin ma more
eja dhe asaj
jo nuk ta fal
dot un ty s'ta fal
ta dhash shpirtin un
veq lotet tash po mbaj

na naa naa naa
na naa naa naa

Kur te shkoj me
gjysem zemer
me thuaj ti
a mendove kur e vrave
ket dashni

Shpirtin tem prej trupit ton
dot se ndaj
dhe pse pa faj
perseri me le te qaj

Jo nuk ta fal
Dot un ty s'ta fal
dashnin ma more
eja dhe asaj
jo nuk ta fal
dot un ty s'ta fal
te dhash shpirtin un
veq lotet tash po mbaj

na naa naa naa
na naa naa naa

Adelina Berisha - S'ta Fal

[Ref:]
Jo nuk t'a fal
Dot un ty s'ta fal
Dashnin ma more
E i'a dhe asaj
Jo nuk t'a fal
Dot une ty s'ta fal
Ta dhash shpirtin une
veç lotet tash po mbaj

Me mjaftonte veç nje perqafim i ngroht
Ato duar, ate buze te prekja sot
Shpirtin tem prej trupi tend une dot se ndaj
Dhe pse pa faj, perseri me le te qaj

[Ref:]
Jo nuk t'a fal
Dot un ty s'ta fal
Dashnin ma more
E i'a dhe asaj
Jo nuk t'a fal
Dot une ty s'ta fal
Ta dhash shpirtin une
veç lotet tash po mbaj

Ku te shkoj me gjysem zemre
me thuaj ti
A mendove kur e vrave kete dashni
Shpirtin tem prej trupi tend
une dot se ndaj
Dhe pse pa faj, perseri me le te qaj

[Ref:]
Jo nuk t'a fal
Dot un ty s'ta fal
Dashnin ma more
E i'a dhe asaj
Jo nuk t'a fal
Dot une ty s'ta fal
Ta dhash shpirtin une
veç lotet tash po mbaj

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Anduena Tahiri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet