Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video Kërko Video

Anduena Tahiri - Larg  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

10/01/2020

2020-01-10T17:30:03+00:00


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Larg" kënduar nga Anduena Tahiri.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Larg".
Videoklipi nga Anduena Tahiri i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Elgit Doda - Larg

Ta fala ty veten
Si asnjeri tjetër
Se t'kam dasht
E ndenjat mu tretën
Me ta fal ty jetën
T'jemi bashkë

[Ref.:]
Të doje si unë ti
Nuk munde jo, jo ti
Më duhet të ndjej
mungesën tënde përjetë
çdo ditë që mungon ti
Ikën nga një copë shpirti
Dua të t'shoh, por jo ti nuk je

Këtu s'do jem unë
Do jem larguar, ah sa larg
Të ndjeja unë tepër
E ti jo me zemër, ah sa pak

[Ref.:]
Të doje si unë ti
Nuk munde jo, jo ti
Më duhet të ndjej
mungesën tënde përjetë
çdo ditë që mungon ti
Ikën nga një copë shpirti
Dua të t'shoh, por jo ti nuk je

[Ref. 2x:]
Të doje si unë ti
Nuk munde jo, jo ti
Më duhet të ndjej
mungesën tënde përjetë
çdo ditë që mungon ti
Ikën nga një copë shpirti
Dua të t'shoh, por jo ti nuk je

Eni Koçi - Larg

Nje enderr e thyer ne ditar
Kujtime e dhembje
Rresht ne kalendar
S'ka gota, dolli
Pervjetor i brishte
Natyre, pa ngjyre
Me dhemb pafundesisht

Griset, cdo foto e leter
Por jo kujtimet
S'jane detet as qytetet
Ne ndajne gabimet

Se une t'besova ty
Por ne nuk kishim fat
Ti kurre nuk ke mu kthy
Gjithmone do jemi larg
Sa shume te deshta ty
Por ne nuk kishim fat
Ti kurre nuk ke m'u kthy
Se ne te dy
Perjete do jemi larg

Mundesh me m`urrejte une kto se kom problem
T`pakten e di qe per mu bile nin najsen
Edhe pse kisha dashte shpjegim ma t`mire me pase
S`kom mundesi me hase n`mirkuptim per largimin tem
Gjithe e kom dite qe meriton dikon ma mire
Kom provu me binde veten qe edhe une jam I tille
N`fakt nahh une s`jom I tille
Nuk du me t`majte peng ti e meriton me kone e lire
Ti sje si une je e bukur je bute
Une jom I eger jom I trente jom I smute
Une jom krenar e se kom zakon mu lute
Po njejte si besimin lem edhe mu mu zhduke

Se une t'besova ty
Por ne nuk kishim fat
Ti kurre nuk ke mu kthy
Gjithmone do jemi larg
Sa shume te deshta ty
Por ne nuk kishim fat
Ti kurre nuk ke m'u kthy
Se ne te dy
Perjete do jemi larg

Kurorat Fiks - Larg

Andy V:
Na ndajne kilometra, metra, milje dhe male
Ti zemren time hape dhe je brenda eshte normale
Nese nuk mund te shprehem me kupto kerkoj falje
Imazhi jot me shfaqet me zhduket ne cdo frymemarrje
S'e besoja, se do vinte dita te t'kerkoja
Te thoja se me mungove edhe te dashuroja
Sinqerisht nuk doja te t'lendoja
Thjesht bera sic mendova dhe me solli pasoja
Dhe nje here te dua afer se kuptova gabimin,
Te jap fjalen do qendroj dhe qe do ta mbaj premtimin
Per vitet qe do vine me ty kam vene synimin
Me ty do jem gjithmone se e kapa kuptimin
Caste te paharruara, ndjenja te ngaterruara
Sundonin mendjen time per sa kohe ti ishe larg
Koha per t'i lene mbrapa se tani jane te kaluara
Ajo qe na ka ngelur eshte te gjendemi ne prane

Ref: Me ty do te jem afer zemres te kem
Sado larg larg Larg larg me ty do te jem (2x)

Aroganti: 24 ore ne dite dua te jem me ty
Kur kthehem naten vone te te gjej ne shtepi
Ndoshta sjellja ime e keqe te ben qe ta mendosh
Dhe oret qe mungoj ndoshta mos ta besosh
Une te dua dhe s'ndryshon ndoshta disa here harroj
Te ta them te ta shpreh te kam zemer te mendoj
Nje fjale jote e embel me jep force qe te vazhdoj
S'behet fjale me asnje tjeter nuk te krahasoj
Behu dielli im ne dite te ftohta
Kam nevoj te degjoj fjale te ngrohta
Ti je nota per muziken qe ka ndjenjat e mia
Ti je bota je gjithcka e embel si melodia
Nuk kerkoj qe te ndryshosh mos kerko qe te ndryshoj
Me prano keshtu sic jam ashtu sic je une te pranoj
Hey! Dua qe te jemi bashke!
Hey! Do vij te te gjej ta thashe!

Ref: Me ty do te jem afer zemres te kem
Sado larg larg Larg larg me ty do te jem (2x)

Mc Blero: Per te githa kam pelqime por ti s'ishe si te tjerat
Me dhe dicka qe me plotesonte dhe me ngrive ndjenjat
Me beri te vazhdonim te ishim me te lidhur
S'e kisha frike mendimin edhe per kte jam i bindur
Te shikoja rrugen time kur e shkelnin kater hapa
Papritur pakuptuar e gjeta veten shume mbrapa
Pash se isha i larguar nga ajo qe enderroja
Por t'kisha ty dhe ne te dy qe kurre s'e imagjinoja
Tek ty jam i drejtuar kur them jam i dashuruar
Tek ty kam dedikuar vargjet gjithmone qe kam shkruar
Edhe pse s'te kam treguar ta dish nuk gjeja menyren
Nuk kisha forcen qe t'kthej kohen edhe mbrapsht natyren
Nuk kisha dhe s'do kem lek qe dhurata te te blija
Betohem ça s'do bej po te jesh gjithmone e imja
Edhe pse ta thashe njehere me pelqen ta perseris prape
Me ty jam i dashuruar por tani me ze te larte

Ref: Me ty do te jem afer zemres te kem
Sado larg larg Larg larg me ty do te jem (2x)

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Anduena Tahiri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet