A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Angel - Te Ndjej


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

17/04/2005

2005-04-17T00:00:00

Participating in

Top Fest 2It's a long time that we try finding the lyrics to "Te Ndjej" sung by Angel.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Angel attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Klodiana - Te Ndjej

nese zemer merzitesh
mendon e ke deshir
falenderohu ti zemer
nese ndihesh mir

e di ta fala jeten
asgje nuk meriton
pranoje qe u deshem
tani vetem je

nese do dish t’verteten
per mua zemer
ma mir te rri larg teje
pa ty zemra jeme

dhe pse me shpirt te du
nuk kam per te kerku
zemren skam per ta fal
dhe pse syt te qjain

te ndjej me zemer ty te ndjej
dhe pse me ty veten se gjej
sot nuk munden tet kem pran
mir pa ty vetem un jam(x2)

nese zemer merzitesh
mendon e ke deshir
falenderohu ti zemer
nese ndihesh mir

e di ta fala jeten
asgje nuk meriton
pranoje qe u deshem
tani vetem je

nese do dish t’verteten
per mua zemer
ma mir te rri larg teje
pa ty zemra jeme

dhe pse me shpirt te du
nuk kam per te kerku
zemren skam per ta fal
dhe pse syt te qjain

te ndjej me zemer ty te ndjej
dhe pse me ty veten se gjej
sot nuk munden tet kem pran
mir pa ty vetem un jam(x6)

Joy B - Te Ndjej

REF x2
ishte nje kohe
kur per mua ti ndjeje ti ndjeje
por un per ty per ty
akoma dashuri ndjej ste genjej

yjet s shkelqejne
djelli nuk linde
kur ti nuk je nuk jeee
vec erresire ngrohetesi nuk gjej
kur ti nuk je nuk je

parajsa ime je ti je vetem ti
eja prane ne krahet e mi
gjej veteveten ktheje dhe ndjenjen
ti per mua dua te dua tyyy

ti je si djell qe n zemren time ndricon
eja me prane ndjej dashurine qe me vlon
ti je si zjarr qe n zemren time pervlon
eja me prane eja praaane

Ergys Shahu - Te Ndjej

A t'kujtohet natë e par
Kur ne te dy u pam
Syt shkelqyen moren zjarr
PEr ty un per ty sii i marr
Perqafimet qe ne i dham
IShte hera e par qe ti ndjeja aq pran
Sa emocion i madh kur ne shkembyem dashnin ton te par

Sa shum te ndjej un tyyyyy,mendja veq tek ti mua me rri per ty un shkoj ne pafundsi sdi a quhet kjo dashuri

2x
se ej un ty te ndjej se ki iden sa te pelqej tek ty mu me qmend menyra si kercen ,kercen

Aromen tende e ndjej cdo qast shikimi ytt me sjell
ngat pran kur mperqafon pa ty un kot un jam koha me mendime per ty me ndan me ty smerzitem je ndjenja qe kerkoja prej vitesh ti mi lexon mendimet nje emer tek ti ne zemren time.

Sa shum te ndjej un tyyyyy,
mendja veq tek ti mua me rri per ty un shkoj ne pafundsi sdi a quhet kjo dashuri.

2x
se ej un ty te ndjej se ki iden sa te pelqej tek ty mu me qmend menyra si kercen, kercen.Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019