Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Anila Mimani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  291
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Zvicër 
 • Mosha:
 • 37 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Anila Mimani është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ajo është e martuar, ka dy vajza dhe jeton në Zvicër. Në vitin 2003, Anila Mimani publikon albumin "Digjesh Zjarr". Në vitin 2005, Anila Mimani publikon albumin "Vajza E Mamit". Në vitin 2008, Anila Mimani publikon albumin "Baby". Më datë 30 Prill 2009, Anila Mimani publikon videoklipin "U Bo Cuni Arapci". Në Nëntor 2009, Produkt 28 merr pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "Inati", në bashkëpunim me Anila Mimani. Më datë 16 Sh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥🔥

Shto profile

zyrtareBaby (2008)

Vajza E Mamit (2005)

Digjesh Zjarr (2003)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Alketa Vejsiu

Rezarta Shkurta

Çiljeta

Jeta Faqolli

Juliana Pasha

Eltina Minarolli

Era Rusi

Ledi Vokshi

Rezarta Smaja

Jonida Maliqi

Tags: Anila Mimani, Anila Nimami, Anila Nimani


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet