Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Anila Mimani - Mos Harro

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Harro".
3. Video është e këngës "Mos Harro", por nuk këndohet nga Anila Mimani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Anila Mimani - Mos Harro  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

10/04/2009

2009-04-10T14:14:05+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos Harro" kënduar nga Anila Mimani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Noga - Mos Harro

Ka koh at sy s'e kam pa
Ka koh me ty jemi nda
Me mu n'gjyna ke hy
S'te fajsoj un
te besova si femi

[REF.:]
Mos harro dikur ishim nje
Mos harro ne shpirt m'pate hy
S'ka mengjes qe s'të kujtoj
E lus zotin të t'harroj
Mos harro dikur ishim nje
Mos harro ne shpirt m'pate hy
S'ka mengjes qe s'të kujtoj
E lus zotin, E lus zotin
E lus zotin të t'harroj

I lash dhe shokt për ty
E pash qe s'ke kufi
Tani kudo që je
Gjeje dikë tjeter
qe si un të sheh

[REF.:]
Mos harro dikur ishim nje
Mos harro ne shpirt m'pate hy
S'ka mengjes qe s'të kujtoj
E lus zotin të t'harroj
Mos harro dikur ishim nje
Mos harro ne shpirt m'pate hy
S'ka mengjes qe s'të kujtoj
E lus zotin, E lus zotin
E lus zotin të t'harroj

Reinaldo Gaçi - Mos Harro

Ne kete nate i vetem jam,
te therras, por kot e kam
me kujtohet si tani, kur me the
Do te jem gjithmone me ty, perjete.
E pavlere kjo jete pa ty
Bej te ec, por mbes aty

Koha shkon e le pas,
veç kujtime dhe mall
une te ndjej ne cdo hap,
ne cdo rrahje tik tak
une jam larg, ti je larg,
dashurine ku e lam?

Mos harro!

Te lutem me kujto,
kudo te jesh, sado qe me lendon, e di me ndjen
Edhe pse dhemb, do pres nje tjeter jete, me ty te jem pergjithmone.
Nuk do ndaloj, jo, jo

Ti nuk je, as une nuk jam,
ndihem bosh si peme qe gjethet i jane thare.
Dielli lind edhe shkon
drejte e ne perendim,
me asgje nuk me ngroh
ishe ti dielli im
kam nevoje te t'shoh,
e te t'mbaj mos te t'leshoj, sa ftohtë..Te lutem me kujto,
kudo te jesh, sado qe me lendon, e di, me ndjen.
Edhe pse dhemb, do pres nje tjeter jete, me ty te jem pergjithmone.
Nuk do ndaloj, jo, jo

Zemer te kam, te mbaj
jeten e jap, te kthehem prap
dua te t'prek, ngadalë.
Te lutem me kujtoooooo
Edhe pse dhemb,
do pres nje tjeter jete, me ty te jem, pergjithmone.
Nuk do ndaloj, jo jo..

Ryva Kajtazi - Mos Harro

Krejt papritë,nisi si një lojë,
të njohë shumë mirë ,e di që s'je fajtor,
është një ndjenjë,një ndjenjë që trupin ta kaplon,
s'të lë të qetë, sa do që ti t'luftosh.

Oooo e urrej,vetën e urrej që s'mundë të t'kem,
je magji që ndodh një herë në jetë.

REF.
Nëse t'falem ty,unë nuk bëj mëkat,
pse lejon të vuaj për çdo natë,
ndoshta do t'kujtohet një fjalë,
ndoshta do të prek ty një mall,
mos harro,mos harro je Dashuria ime parë...

ndoshta do t'kujtohet një fjalë,
ndoshta do të prek ty një mall,
mos harro,mos harro je Dashuria ime parë...

Ka shumë kohë, që pres në errësirë,
më mungon, çdo minutë që m'falje ti,
nëse kthehesh,sërish pranë meje ndonjë ditë,
do t'marrë fund pikllimi im për ty,

Oooo e urrej,vetën e urrej që kurrë s'ta thashë,
vetëm ty në jetë unë të kam dashtë.

REF.
Nëse t'falem ty,unë nuk bëj mëkat,
pse lejon të vuaj për çdo natë,
ndoshta do t'kujtohet një fjalë,
ndoshta do të prek ty një mall,
mos harro,mos harro je Dashuria ime parë

ndoshta do t'kujtohet një fjalë,
ndoshta do të prek ty një mall
mos harro,mos harro je Dashuria ime parë...
mos harro ,mos harro je Dashuria ime parë...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Anila Mimani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet