Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anisa Mehmeti - E Dua Vendin Tim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

2x
Në duar mbaj një letër
e lexoj në heshtje, pa fjalë,
e shkruar nga motra ime
që jeton vetë e ndarë.

Refreni:
Këtu dielli është i zbehtë
e shiu s’arrin të më lagë,
sa më mungon vendi im,
çdo shtëpi e çdo skaj!

Pika loti që derdhen
nga sytë bien ngadalë
e nga malli i zemrës time
që të do veç ty pranë.

Refreni:
Këtu dielli është i zbehtë
e shiu s’arrin të më lagë,
sa më mungon vendi im,
çdo shtëpi e çdo skaj!

Çmimi i dytë në Festivalin Vihuela 2016 në Prishtinë dhe teksti më i mirë i FestivalitPublikimi: 02/01/2019
Muzika: Naser Dula
Teksti: Irma Kurti


Anisa Mehmeti - E Dua Vendin Tim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Dua Vendin Tim".
3. Video është e këngës "E Dua Vendin Tim", por nuk këndohet nga Anisa Mehmeti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0