A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  42
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
  • Mosha:
  • 53 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Irma Kurti është një shkrimtare dhe autore këngësh e njohur. Irma Kurti është poete, shkrimtare, autore e suksesshme e teksteve të këngëve dhe gazetare. Shënime biografike: Irma Kurti ka lindur në Tiranë. Ka kryer studimet në Fakultetin e Historisë e të Filologjisë, dega anglisht në 1988. Ka punuar si mësuese e gjuhës angleze dhe më vonë gazetare në disa organe shtypi si në gazetën “Mësuesi”, “Dita Informacion" etj. Në shtator 1997 ndjek në Universitetin e Athinës, Greqi, kursin 1 vjeçar për mësimin e ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Silvana Berki

Sabrie Selimaj

Makfire Canolli

Drita Fejza

Lediana Kapaj

Delinda Muçollari

Fatmire Duraku

Remzije Zekolli

Manjola Brahaj

Mimoza Bici


Tags: Irma Kurti

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019