Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Anita Bitri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  34
(1968-2004)  
  • Vendlindja:
  • Sarandë 
BIOGRAFIA: Anita Bitri është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Anita Bitri u lind në një familje intelektuale. Të gjithë admironin tiparet e bukura dhe të ëmbla të kësaj fëmije ëngjëllor. Edhe pse ishte në kopësht, ajo këndonte dhe recitonte pa pushim. Që në atë moshë dinte shumë poezi të njohura dhe imitonte shumë këngë të festivaleve. Vlen për të përmendur pjesëmarrja e saj në Festivalin e Fatosave të rrethit të Vlorës, ku paraqitet si valltare në rolin e “bletës punëtore”. Interpretimi i talentuar i Anitë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtareCdo Gje Eshte E Mundur (2004)

Malli (1999)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Parashqevi Simaku

Eli Fara

Merita Halili

Eranda Libohova

Liliana Kondakçi

Orinda Huta

Ava Max

Rona Nishliu

Anita Take

Vesa Luma

Tags: Anita Bitri


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet