Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Bitri - Corvette Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  7

Po rri mendoj
Se ç`kam njё gjё qё mё shqetson,
Ky shpirti im s`po ka rehat,
Dua si zog tё fluturoj…..

Ditё edhe netё
Kjo jetё pa dashur mё mundon,
Vetёm tek ty unё gjej qetёsi,
Por unё bёrtas dhe fluturoj

Njё rreze dielli
Lёvizin pemёt njё nga nji,
Ndёrroj unё marshin e Corvettёs,
Makinat lё pas nji nga nji

Kilometrazhi...
Lёviz, lёviz me shpejtёsi,
Corvetta ime mё rrёmben,
Mё bёj ti mua shoqёri

Dhe kjo makinё
Mё bёn, mё bёn tё fluturoj,
Pa patur kёto shqetёsime,
Unё i largoj dhe i harroj

Dua nё rrugё
Ti lё problemet, ti harroj,
S`dua ti mbaj gjithmonё me vete,
Veten time ta çliroj

Nё rrugё pa fund
Unё eci, eci fluturoj,
Mё duket vetja nё Corvette,
Nuk jam unё, por jam shqiponjё……

S`dua tё ndalem
Dhe me natyrёn bёhem nji,
Mё japin jetё, pemёt nё karshi,
Mё nё fund ngjallet shpirti im……

Pёrsёritet refreni...

Kilometrazhi...
Lёviz, lёviz me shpejtёsi,
Corvetta ime mё rrёmben,
Mё bёj ti mua shoqёri

Dhe kjo makinё
Mё bёn, mё bёn tё fluturoj,
Pa patur kёto shqetёsime,
Unё i largoj dhe i harroj

Nё fund, pa fund...
Nё fund, pa fund...
Nё fund, pa fund...

Dhe nga dritarja
Flokёt era mi rrёmben,
Nё syrin tim ka pastёrti,
Nё trupin tim ka qetёsi….

I qetё i ç`lodhur
Tani po ndjehet shpirti im,
Tё bёj ty telefon, sa mall,
Kam pёr ty i dashuri im….

E di, e di
Se mё pret me padurim,
Si zog po fluturoj, e di,
Pa brenga ndjehet shpirti im


Ky tekst u dërgua nga Arben BitriAnita Bitri
Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Anita Bitri
Teksti: Anita Bitri


Anita Bitri - Corvette
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Corvette".
3. Video është e këngës "Corvette", por nuk këndohet nga Anita Bitri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anita Bitri:


Komente 0