Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  200
(1934-2017)  
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Anita Take është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Anita Take është ngjitur në skenë para 50-vjetësh, por akoma vazhdon të kujtohet me nostalgji nga të gjithë ata që e kanë njohur atë. Ajo akoma ka mbetur në kujtesën e shqiptarëve dhe shumë këngë të saj akoma këndohen edhe sot. Kjo tregon se këngëtarja e madhe Anita Take me ëmbëlsinë e zërit dhe interpretimin e shkëlqyer në skenë, ka lënë gjurmë të thella në historikun e muzikës dhe të këngës shqiptare. E lindur në një familje, që nuk merrej me m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Nëna e

Kujtim Prodanit

Bashkëshorte e

Agim Prodanit

Komente

1 🔥

Me Do Apo S'me Do (2004)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Anita Take, Anida Take

Komente 1