Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Take - Me Do Apo S'me Do Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

(Strofa perseritese)

Ti loz e qesh me mua
Si nje femije
Ti ndez ne zemren time
Nje zjarr te ri
Nje zjarr te thelle
Qe shpirtin ma shqeteson
Ç'ke vashe qe me ngacmon

Vjen e ien plot lajka ke
Moj e bukura çapene je
Me shikime e fjale mos me mundo
Thuaj me do apo s'me do ?

Me syte qe shelqejne
Ti me shikon
O sa shikime te embla
Ti me dergon
Nje nate te mos me shohesh
Dhe me erkon
Sikur me dashuron

Dite e nate prane meje qendron
Te te puth ti kurre s'me lejon
Me shikime e fjale mos me mundo
Thuaj me do apo s'me do ?

Thuaj me do apo s'me do ?
Thuaj me do apo s'me do ?
Thuaj me do apo s'me do ?
Te dua, po mos trego !
Anita Take
Publikimi: 01/12/1960


Anita Take - Me Do Apo S'me Do
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Do Apo S'me Do".
3. Video është e këngës "Me Do Apo S'me Do", por nuk këndohet nga Anita Take.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anita Take:


Komente 0