Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anita Take - Mjekut Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  28

Me bluzën e bardhë afrohesh ngadalë
Pranë dhembjes që çlodhet në gjumë
Ti sjell rreze drite kur hyn në spital
sjell jetën që rrjedh si një lumë

(2 herë)
I qeshur, i dashur, i ëmbël ti flet
pa u mposhtur qëndron në shtrëngatë
për të ardhmen e ndritur kur jeta thërret
ti lodhje s’ndjen ditë as natë

REFRENI
Për zemrën dhe ndjenjat fisnike
për duart e arta që ke
Me mirënjohje ty të kujtojnë
për ty këndojmë ne

Ti vjen si një dritë që ëndrrën largon
dy sy po të presin plot shpresë
Me vdekjen mizore ti ashpër lufton
që foshnja e pafajshme të mos vdesë

(2 herë)
Kur sytë të qeshur ri-zgjohen pastaj
dhe vdekja largohet trishtuar
Një nënë puth foshnjën puth shpirtin e saj
dhe ty të mendon e gëzuar

REFRENI
Për zemrën dhe ndjenjat fisnike
për duart e arta që ke
Me mirënjohje ty të kujtojnë
për ty këndojmë ne

Me punën fisnike ti zemrat pushton
sa njerëz gjer sot ke shpëtuar
Ndaj kënga e ime për ty sot jehon
ti je si një zjarr i pa shuar

(2 herë)
Me ndjenja të pastra kushdo të kujton
për gruan, për nënën, fëminë
Të duam se shpresat dhe ëndrrat na mbron
ti na rikthen lumturinë

REFRENI
Për zemrën dhe ndjenjat fisnike
për duart e arta që ke
Me mirënjohje ty të kujtojnë
për ty këndojmë ne


Ky tekst u dërgua nga Alma BezhaniAnita Take
Publikimi: 01/12/1963


Anita Take - Mjekut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mjekut".
3. Video është e këngës "Mjekut", por nuk këndohet nga Anita Take.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anita Take:


Komente 0