A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Anjeza Branka

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  59
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 39
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Anjeza Branka is a very famous singer of Pop music. Anjeza Branka ka lindur në Tiranë, por për 14 vjet ka jetuar së bashku me familjen e saj në Gjermani. Është larguar nga Shqipëria në moshën 9-vjeçare. Ka mbaruar Akademinë e Arteve për aktrim. Ka publikuar disa albume. Në Dhjetor 1999, Anjeza Branka merr pjesë në Festivali i 38-të në RTSH me këngën "Hosana". Në vitin 2000, Anjeza Branka publikon albumin e parë "Enderroj Per Ty". Në Qershor 2002, Anjeza Branka merr pjesë në PoliFest 2002 ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Metropol (2009)

Bejbi (2006)

Vetem Per Ty (2002)

Enderroj Per Ty (2000)


» Add A Song »

Shkojme Ne Party
Papi
Tranquila
Garipe Jam
Ki Me Ngec
Ti S'dite
Chill
Të Kam Xhan
Ani Ani
Metropol


Related Artists:

Soni Malaj

Rozana Radi

Elsa Lila

Mariza Ikonomi

Bleona Qereti

Arta Bajrami

Edona Llalloshi

Leonora Jakupi

Alberie Hadergjonaj

Adelina Ismaili


Tags: Anjeza Branka, Anjesa

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019