Anjeza Ndoj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  49
  • Vendlindja:
  • Fushe Arrez 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Anjeza Ndoj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. AUTOBIOGRAFI: Kam lindur ne Fushe Arrez. Shkollen 8-vjeçare e kam kryer ne Fushe Arrez. Per here te pare kam kenduar ne moshen 5 vjeçare ose 6 vjeçare pasi babai ime ka kenduar dhe i ka rene fizarmonikes. Ne çdo dasem qe behej ne lagjen time qe e vogel kendoja me babain. Pra e kemi gen familjar. Babi im çdo nate i binte fizarmonikes ne shtepi dhe une me vellain kendonim. Ne moshen 14 vjeçare jam larguar nga vendlindja per tu vendosur ne Tirane. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareMa E Mira Vajze Pukjane (2015)

Baj Baj (2001)

Vendet E Mija


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Rane Ne Mirdite Tre Kapedana
Ma E Mira Vajze Pukjane
Jam Bija E Pukjanit
Dasem Shqiptare
Nana Shqiperi
Per Dashnine Qe Kena Pas
Te Marrsha Te Keqen Tane
Vellezerit Xhauri
Te Du
Vendet E Mija


Artistë Të Ngjashëm:

Amarda Arkaxhiu

Rita Kastrati

Dhurata Aliaj

Mimoza Nelaj

Viki (Violeta Lulgjuraj)

Aida Cara

Nesa Omaj

Violeta Demaj

Silvi Dollapi

Teuta Gashi


Tags: Anjeza Ndoj

Krijo Një Kartolinë